1 Büyü Yapanın Kim Olduğunu Nasıl Anlarız?

Büyü uygulaması bilindiği gibi İslam dininde haram olmaktadır. Lakin kişiler zaman zaman kendilerine karşı büyü yapıldığı düşüncesine kapılabilir. Bu gibi durumlarda büyüyü bozmak için okunacak dua nedir ve nasıl okunur, gibi konular kişilerin kafasında en çok yer edinen hususlardır. Büyüyü yapanın kim olduğu da doğal bir merak konusu olsa da  büyü yapanı tespit etmek oldukça zordur. Dolayısıyla buna kesin bir yanıt verilemez.

Bu nedenle kimin kendine büyü yaptığı değil hangi duaların okunabileceğini daha fazla taşımaktadır. Bu çerçevede okunabilecek duaların neler olduğuna geçmeden, büyü yaptırmanın haram olduğu gerçeği unutulmamalıdır. Dolayısıyla büyüyü bozdurmak için büyü yapma yoluna başvurulmamalıdır.

Büyü Ne Gibi Belirtiler Gösterir

İnsanlar bazen kendilerine yapılan büyüden şüphelenebilir. Bu gibi hallerde  büyünün belirtileri nelerdir, büyünün nasıl anlaşılacağı gibi sorular ortaya çıkabilir. Genellikle büyüye maruz kalan kişilerin mutsuz olduğu, yaşamlarının olumsuz bir şekilde ilerlediği ifade edilir. Bunun yanı sıra, aşağıdaki gibi durumlar da sıkça dile getirilir:

 • Uykusuzluk
 • Kişide farklı bir ağırlık hissinin olması
 • İştahsızlık
 • Devamlı kabusların görülmesi
 • Sosyalleşme problemlerinin olası
 • Beraberliklerin sonlanması, aile içi huzurun bozulması
 • Yalnızlık hissiyatı
 • Hastalığa doktorun bir teşhis koyamaması, psikolojik olarak gösterilen nitelendirmeler

Büyünün belirtileri nelerdir sorusuna genel anlamda bu şekilde cevap verilebilir. Eğer kendinize büyü yapıldığından şüpheleniyorsanız okuyabileceğiniz ek çok dua yer almaktadır.

 

 Büyü Yapanın Kim Olduğunu Nasıl Anlarız?
Büyü Yapanın Kim Olduğunu Nasıl Anlarız?

Büyüyü Bozmak İçin Hangi Dualar Edilebilir

Peki büyü bozmak için okunabilecek dualar hangileri? Bu çerçevede kişilere bilmesi önerilen pek çok dua yer almaktadır. Tüm Müslümanların bunları bilmesi önerilmektedir. Euzu besmele çekilerek Fatiha okumak bunlardan biridir. Ek olarak euzü besmele getirerek iki kul euzü okumak da yer amaktadır. Ayrıca şunlar da büyü bozmak için bilinmesi önerilen konular arasındadır:

 • Bir miktar suya Ayet-el Kürsi, İhlas, Nas ve Felak surelerini okuma, büyü olan bireyin bundan üç yudum içerek kalan su ile gusül abdesti okunması
 • Sidr ağacının 7 tane yeşil yaprağının ezilmesi, su ile karıştırılması, üzerine Ayet-el Kürsi, İhlas, kul-euzü dualarının edilmesi 3 yudum içilerek kalanı ile gusül alınması
 • Üç kere salavat getirilmesi. Ardından Fatiha, Ayet-el Kürsi, Kafirun, İhlas, Felak ve Nas surelerinin yedişer defa edilmesi, hastanın üzerine üflenmesi. Bunların yeniden edilere hastanın yatağına, evin her yerine ve bahçeye üflenmesi
 • 500 defa La Havla vela Kuvvete İlla Billah okumak da yer almaktadır. Başlarken ve bitirdiği zaman 100 defa salevat getirmelidir
 • Ha-Mim Mümin suresinden başından Masir’e kadar ve Ayet-el Kürsi okuma
OKU:  Ya Nur Fazileti

Tüm bunlar büyüyü bozmak için okunabilecek dualar içerisinde yer almaktadır. Ayrıca farklı dualar da yer almaktadır. Örnek olarak a ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü velehülhamdü vehüve ala külli şeyin kadir de bu kapsamda yer almaktadır. Bunların tümü düzenli bir biçimde edilebilir.

Büyü Bozma Duası

İnsanlar hayatlarının farklı zamanlarında kendilerine bir kişinin büyü yaptığı düşüncesine kapılabilir. Bunun farklı sebepleri olsa da genellikle ani şekilde bozulan ilişkilerde, işlerin aniden kötü gitmeye başlamasında bu gibi durumlardan şüphe duyulmaktadır. Bunların hepsi genel olarak büyü belirtisi olarak görülmektedir.

Büyü yapıldığından şüphelenenler bundan sonra büyünün nasıl bozulabileceği de doğal olarak merak eder. Yukarıda verdiğimiz her duayı bu kapsamda okumanız, etmeniz mümkündür. Ayrıca Felak ve Nas sureleri, Ayete’l Kürsi de okunabilir. Tüm bunlar gün içerisinde her zaman her yerde okunabilir. Kolay oldukları için rahatça ezberlemek, her yerde etmek mümkündür.

Oyla post
Avatar

Yorum yapın