Şeytanı Kahreden Dua

Her Müslüman cinlerin ve şeytanların şerrinden, onların vesvesesinden kurtulabilmek, onlardan uzak kalabilmek ister. Bu bakımdan şeytanı kahreden dua nedir, nasıl edilir gibi sorular sıklıkla sorulur. Bu kapsamda bilmeniz önerilen pek çok şey yer almaktadır. Euzü besmele çekmek bunlardan bir tanesidir. Tam olarak bu Euzü billa himineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim şelinde edilmektedir.

Ek olarak Rabbi eûzu bike min hemezâtiş şeyâtîn ve eûzu bike rabbi en yahdurûni da Müslümanların unutmaması, aklında tutması önerilen dualar arasında bulunmaktadır. Ayrıca Ayete’l Kürsi de yine şeytanlardan korunmak için okunabilir. Bunun nasıl okunduğunu merak ediyorsanız şöyledir:

 1. Allahü la ilahe illa Hüve’l-hayyü’l-kayyum
 2. La te’huzühu sinetün ve la Nevm, lehu ma
 3. Fi’ssemavati Ve ma fi’l-ard Men-ze’l-lezi yeşfe’u
 4. ‘indehu illa bi-iznih Ya’lemü ma beyne eydihim ve ma halfehüm
 5. Ve la yuhitune bi-şey’in min’ılmihi illa bima
 6. Şae, vesi’a kürsiyyühü’s-semavati
 7. Ve’l-arda Ve la yeudühu hifzuhuma
 8. Ve Hüve’laliyyü’l-azim.

Tüm bunlar şeytanı kahreden dua olarak edilebilecek, dualar arasındadır. Ek oalrak bilinmesi önerilen farklı dualar da yine yer almaktadır.

Cinlerden Korunmak İçin Dualar

Şeytanlardan korunmak için cinlerden korunmak için dua da sık sık Müslümanlar tarafından sorulmaktadır. Bu kapsamda yukarıda verilen tüm dualar edilebilir. Ayrıca Felak ve Nas surelerini okumanız da mümkündür. Her ikisinin okunuşu ve anlamı şöyledir:

 • Kul e’ûzü bi-Rabbi’l-felak. Min şerri mâ halak.
 • Ve min şerri ğâsikın izâ vekab. Ve min şerri’n-neffâsâti fi’l-‘ukad.
 • Ve min şerri hâsidin izâ hased.
 • Kul e’ûzü bi-Rabbi’n-nâs
 • Meliki’n-nâs. İlâhi’n-nâs. Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs.
 • Ellezî yüvesvisü fî sudûri’n-nâs. Mine’l-cinneti ve’n-nâs

Bu bakımdan hem Felak hem de Nas sureleri kolaydır. Rahat bir şekilde ezberleyip öğrenmek, ardından cin ve şeytandan korunma duası olarak sürekli okumak mümkündür.

OKU:  Eşsiz Bir Güce Sahip Olan '' 1 Esmaül Hüsna '' okumaları Asi Evlat İçin Mucizeler Yaratıyor !
Şeytanı Kahreden Dua
Şeytanı Kahreden Dua

Şeytanları Uzaklaştırmak İçin Dua

Şeytanları uzaklaştırmak için dua okunabilir. Eğer hangi duaların okunabileceğini merak ediyorsanız, yukarıda verilen duaların her birini okumanız, etmeniz mümkündür. Ayrıca,

 • Bismillâhi tevekkeltü alellâhi
 • Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh da okunabilir.

Tüm bu duaları düzenli bir şekilde okumak, etmek önerilmektedir. Bunların sonucunda Allah’ın iniyle hem cinlerden hem de şeytanlardan korunmak, onlardan uzakta kalabilmek mümkündür. Ayrıca aşağıdaki dua da bu kapsamda unutulmamalıdır:

 • Rabbenâ lâ tüziğ kulûbena ba’de iz hedeytenâ ve heblenâ min ledünke rahmeten
 • inneke entel vehhâb. İlâhi nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke.
 • Allahümme’hfaz imanena mineşşeytanirracîmi fi cemi’i umrina siyyemâ min selbihi
 • Vaktennezi bi bereketi Kur’ani’l-Azîmi ve bihürmeti Resûlike’l Kerîmi bi rahmetike yâ Erhamerrâhimîne.
 • Allâhumme yâ veliyyel İslâmi, mütemessiken bil islâmi hattâ nelkâke bihi

Bu bakımdan cin ve şeytandan korunma duası oldukça fazladır. Bunların her birini bilmek ve düzenli olarak etmek mümkündür. Her biri kısa olduğu için kolay bir şekilde ezberlemek mümkündür. Eğer ne zaman okunabileceğini merak ediyorsanız gün içinde her yerde okunabilir. Ezberledikten sonra rahat bir şekilde edilebilir.

Ancak hamam, banyo ya da tuvalet gibi yerlerde özenli davranmalıdır. Eğer yazılı olarak yanınızda taşımayı da düşünüyorsanız, yazılı olan kağıdı da bu gibi yerlerde bulundurmamak gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca her duanın fazileti de vardır. Bu nedenle sık sık okumak tavsiye edilmektedir. Özellikle İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar geldiği zaman dua etmek unutulmamalıdır. Bu kapsamda yer alan pek çok zaman aralığı yer almaktadır.  Ayrıca bu duaları okumadan önce hem abdestli hem de gusül abdestli olmak önerilmektedir.

Video kaynağı

5/5 - (1 vote)
Avatar

Yorum yapın